A Sokon Kft. vállalja rétegelt ragasztott fa szerkezetek gyártását, helyszíni szerelését (igény esetén statikai tervezését) a beépítéshez szükséges acélszerelvényekkel, kötőelemekkel együtt.
Az RRFA tartók felhasználhatók többek között az alábbi épülettípusok tetőszerkezeténél:
Termál-, és élményfürdők, sportcsarnokok, tornatermek, uszodák, tanuszodák, ipari létesítmények, sótárolók, mezőgazdasági épületek, lovardák, templomok, hidak, családi házak
Rétegelt ragasztott fa (RRFA): Egymással párhuzamos rostirányú elemekből (úgynevezett lamellákból) a műszaki irányelveknek megfelelően összeragasztott, legalább 3 rétegű teherhordó faszerkezet.
Rétegelt ragasztott tartó: Teherhordó célra kialakított-egyenes-, íves, vagy törttengelyű RRFA (EC5 szerint GL24-GL28).
F56, II. szilárdsági kategóriájú, II. osztályú lucfenyő vagy borovi fenyő, (EC5-C22) illetve F62, II. szilárdsági kategóriájú, II. osztályú vörösfenyő, ideális nedvességtartalom 10-13 %
Ragasztóanyag: víz- és főzésálló ragasztó
Gyalult, 2 réteg vizes bázisú lazúr bevonattal (kombinált védőszer gomba- és rovarkárosító hatást megelőző anyagtartalommal) ellátott.
Az Építőipari Műszaki Engedélyünk (ÉMI) száma: A-182/1966, amely érvényes 2018-ig.
Az elkészített ragasztott fatartók kiviteli tervei alapján minden esetben gyártmánytervet készítünk.
Amennyiben a Vevő igényli, úgy a ragasztott fához kapcsolódó acél szerelvényeket is legyártjuk, vagy legyárttatjuk.
Az üzemben elkészített tartókat általában összeszereljük és méretre vágjuk. A szétszedés után csomagoljuk és közúton szállítjuk a tartókat az építési helyre.
Minden esetben vállalkozunk a fatartók és a hozzákapcsolódó ácsszerkezetek helyszíni beépítésére. Ez számunkra és a Megrendelő számára is megnyugtató, hiszen garanciális és szavatossági problémák egyértelművé vállnak és viszonylag egyszerűen lebonyolítható a javítás.
A legyártott fatartókat a beépítés helyétől és a környezeti igénybevételeknek megfelelően osztályozva különféle felületkezeléssel látjuk el.
Elsődlegesen természetesen a felelős tervezők által előírt módon végezzük a festéseket, de ettől eltérő egyedi igényekre is vállalkozunk.
(Például: felhordjuk azon égéskésleltető anyagokat is, amelyekkel az eredetileg „D” kategóriába sorolt fatarókat, „C” osztályba sorolták).
Leggyakrabban használt bevonati rendszerek:
Száradás után két réteg REMMERS gyártmányú, 6W310 márkanevű vizes bázisú lazúr kívánt színben megkeverve két rétegben felhordva (nagy felületekre általában szivaccsal, vagy hengerrel, kisebb felületeken ecsettel).
1 réteg Akzo Nobel Icla vizesbázisú lazúr
2 réteg svéd olaj gyártóhelyen felhordva, 1 réteg beszerelés után építési helyen
Wolmanit CX10 zöld színű vagy Adolit BQ20 színtelen rovar és gombagátló felületkezelő anyag
2 réteg REMMERS GW310 vizes bázisú vékonylazúr festés felhordása
2 vagy 3 réteg VIS120 Transparent égéskésleltető felhordása
Rendelkezünk a szerkezetek tervezéséhez szükséges T1-es vezető tervezői jogosultsággal, de emellett állandó partnereink vannak a statikus tervek felülvizsgálatára, illetve gyártmánytervek és csomópontok készítésére.
- Du-Plan Kft. 8000 Székesfehérvár, Szabó Lajos faszerkezeti szakmérnök.
- 5 Torony Bt. 8000 Székesfehérvár, Füzy Barna.